Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bet Me

31. 10. 2013

854757.jpg

Já jsem měla chuť na něco vtipného, lehkého a tohle mi docela vyhovovalo. Na Goodreadsu má kniha rating 3.94, takže jsem si řekla "This is the one" a pustila se do čtení.

Příběh začíná, jak už to z názvu vyplívá, díky sázce, která se teda většinu příběhu zas tolik neřeší, ale objeví se znovu na konci, aby mohla způsobit maglajs.

Minerva "Min" Dobbsová je třiatřicetiletá docela úspěšná žena, co je trochu při těle a díky své vyzáblé matce a jejími večnými připomínkami se s tím nemůže vypořádat. Nicméně její postava je charakterizována jako "curvy" a "sexy", takže nemůže vypadat zas tak špatně. A je chytrá, trochu zahořklá, ale vtipná, to jo. Já se teda alespoň bavila, její okolí z těch jedovatých poznámek asi tolik nadšené nebylo :)

Calvin Morrisey je o něco starší, taky úspěšný, docela dobře zaopatřený a hlavně, jako snad úúúplně každý psrávný hrdina romancí, hezký. Podle všeho je hezčí než Min, z čehož má ona koplexy, ale kdo by se jí divil? Já bych teda s mužem, po kterém slintají vesměs všechny ženy, taky extra netoužila žít. Chudák Min musela zažívat ošklivosti od jeho bývalky a to není sranda (ne, pro ni ne, pro čtenáře docela jo).

No, co bych k samotné zápletce řekla. Četla jsem o spoustě nedůležitých a nijak moc zajímavých vzratech, které se prakticky skládaly ze známého "Mám s ním být? Nemám s ní být?" občas střídané s "Mám s ní být? Nemám s ní být?".

Ale kde jsem skutečně neodolala a pustila se do smíchu, byl okamžik na konci knihy, kde autorka popisuje, jak si to potom, co si to ti dva konečni rozdali, najednou objeví famílie obou dvou včetně kamarádů a bývalých partnerů. To se jí opravdu povedlo, to teda musím uznat.

In the end snad zbývá dodat, že tuhle knížku rozhodně nehodlám nějak pomlouvat. Hodnotím jí jako "Good", což je prostě good. Myslím, že ale mluví samo za sebe, že jsem si po dvou dnech nemohla vybavit, jak se jmenovala hlavní muž ská postava *smajl, co krčí rameny* 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář